Değerli Üye Meslektaşlarımız 

Bilindiği üzere COVİD 19 virüs salgını nedeniyle kamu kurumlarının çalışması,  personelin en aza indirilmesi vb tedbirler alındığı bilinmektedir. Topkapi SSGM ile yapılan görüşmeler sonrası Mart 2020 dönemi reçeteleri ve fatura eki belgelerin Kuruma tesliminde dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir. 

1-) Manuel receteler mesul müdür imza, kaşe ve diğer kontroller yapıldıktan sonra sisteme resmi yüklenecek,

2-) Dönem sonu yapıldıktan sonra çıktı alınan fatura dilekçesi, hasta isimleri yazılı olan icmal liste ve fatura ( kağıt fatura veya E-arşiv fatura veya E- Fatura ) imza ve kaşeler mesul müdür ve müessese sahibi. tarafından imzalanır kaşe yapıldıktan sonra sisteme resmi yüklenecek.

3-) Kurumun gelen evrak kısmında evraklari teslim alan kişi sayısı 1 olduğu için zarfların mümkünse sabahtan teslim edilmesi , öğleden sonra erken iş bırakıldığı göz önünde tutulmalı 

4-) Reçete teslimlerinde son güne bırakılmaması 

5-) kdv dahil 5.000 tl üzeri fatura düzenleyecek meslektaşlarımız GİB üzerinden E- Arşiv fatura düzenlemesi gerekmektedir. 

6-) Kağıt Fatura, E-Arşiv Fatura ve E- Fatura üzerinde muhakkak müessese kaşesi ve ıslak imza olması gerekmektedir.

7-) Fatura tarihi ayın son günü yani 31 Mart 2020 tarihli olmalıdır. E- Arşiv fatura düzenleyecek meslektaşlarımız da 7 gün icinde geriye doğru yani ayın son gününe fatura düzenleyebilir. 

8-) Zarf üzerinde müessese iletişim bilgileri ve mesul müdür isim ve Gsm numarası yazılı olması zorunludur.

9-) Gerek Kurum içerisinde, gerekse Kuruma ulaşmak için dışarıda sosyal mesafenin korunması ve diğer koruyucu tedbirlerin alınması gerekmektedir.

10-) Mart 2020 dönemi fatura ve ekleri istenilecek kargo marifeti ile aşağıdaki adrese gönderilebilir. Mücbir sebep ortadan kalkıncaya kadar teması en aza indirmek amacıyla Kargo, PTT vs yöntemler öncelikli tercih edilmelidir. 

11-) Kargo, PTT vs yöntemleri tercih eden meslektaşlarımızın  Kuruma teslim edildiği tarih esas alınacağından Kargo işlemlerinin son güne bırakılmaması gerekmektedir.

Kargo Adresi :
 
Topkapı Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürlüğü Optik Servisi 
Gümüşsuyu Cad. No: 60 Maltepe / Zeytinburnu 

Bilgilerinize

Ekleme Tarihi : 01.04.2020 Görüntülenme Sayısı : 60639

SOSYAL MEDYA

BÜLTENE ABONE OL

Basında Biz