Değerli Meslektaşlarımız

Bilindiği üzere Türk Optisyen Gözlükçüler Birliği Merkez Yönetim Kurulu kararı resmî gazetede yayınlandı, Kararın içeriğinde 20 yerleşim yerinde ve bölge isimleri ile  Optisyen-Gözlükçü Odası kurulacağı bilgisi web sayfalarımızda ve internet sitelerinde  paylaşıldı.

Türkiye Optik Ve Optometrik Meslekler Derneği 1951 yılında kurulan ve gözlükçülük mesleğinin ilk sivil toplum kuruluşu olması ile birlikte oda-birlik çalışmalarının ilk gününden bu güne kadar merkezinde olmuştur ve olmaya da devam edecektir.

Bu bağlamda kararın resmî gazetede yayınlanması ve içeriğinde belirtilen süreyi esas olan biz yöneticiler de gerekli çalışmamızı tamamlayıp kararda belirtilen 15 gün zaman dilimi içinde Türk Optisyen Gözlükçüler Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığına dosyamızı teslim ettik.

Başkanlığımızca yapılan bu müracaatın içeriğine bağlı kalınmak üzere www.optisyeninsesi.com isimli site üzerinden mevcut durum ve çalışmalar hakkında I. Bölge Optisyen-Gözlükçüler Odası ( İstanbul-Edirne-Tekirdağ-Kırklareli ) yerleşkesinde bulunan gözlükçü kamuoyunu bilgilendiren bir açıklama yapmıştır.

Tarafımızca yapılan bu açıklama içeriği itibarıyla resmî başvurumuzdan ibaret olsada yine bazı gruplar veya kişiler farklı anlam, mesaj veya bilgi kirliliğine meydan verecek açıklamalar peşine düşmeyi tercih etmişlerdir.

Bilinmelidir ki; mevcut yöneticilerimiz, bölge temsilciliklerimiz, üyemiz olan her bir meslektaşımız bir bütündür. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren varlığımız ve güç kaynağımız siz değerli üyelerimiz olmuştur, olmayada devam edecektir. Geçmişte olduğu gibi gözlükçülük mesleğini icra etmeyenler meslektaşlarımızın müessesede yaşadığı olumsuzluktan bi haber olacakları gibi çözüm noktasında da otoriteye bilgi akışında doğru, hızlı ve çözüm odaklı çalışmaktan da çok uzak olmuşlardır.

Bizler müessese gözlükçüleri olan yöneticiler olarak mesleki çalışmalar ve meslektaşlarımızın fiziki durumda oluşabilecek olumsuzlukları öngörebilen, sürdürülebilir bir sağlık hizmeti sunmak ile birlikte halkımızın göz sağlığı öznesinde buluşan sağlık meslek mensuplarımızı temsil etmeye devam edeceğiz.

Saygılarımızla,

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği 1951, 

 

Ekleme Tarihi : 12.07.2019 Görüntülenme Sayısı : 242075

SOSYAL MEDYA

BÜLTENE ABONE OL

Basında Biz