Değerli Üye Meslektaşlarımız,

30.12.2019 tarihinde SGK tarafından yayımlanan SGK 2020 Yılı sözleşme ücretleri hakkında duyuru sonrası odamız tarafından yazışma ve gelişmeler ile ilgili durumu bilgilendiren açıklama yapılmıştı.

Kurum yürürlükte olan sözleşmenin süresini bir yıl uzatarak sözleşme ücretlerinin daha önceki yıllarda olduğu gibi ödenmesi halinde sözleşmenin yenilenebileceği bilgisini paylaşmış olsa da Kamu Kurumu niteliğinde Oda ve Birlik olmamız sebebiyle 5510 sayılı Kanunun 73 üncü maddesi 13 üncü bendinin sağladığı istisnadan faydalanmamız engellenmektedir.

I.Bölge İstanbul Optisyen Gözlükçüler Odası Yönetim Kurulu olarak siz değerli üyelerimizin 2020 yılında SGK Sözleşme ücretlerinin odamız 2020 Yılı yıllık aidatlarından karşılanması kararını aldık.

Birlik tarafından 2020 Yılı için oda yıllık aidat bedelinin açıklanması ve tahsil edilme takviminde 2019 yılında üyelik işlemlerini tamamlayan meslektaşlarımızın mesul müdürlük yaptıkları müessese için ödedikleri SGK 2020 Yılı sözleşme bedelinin düşülerek kalan kısım yıllık aidat olarak tahsil edilecektir.

Oda yönetim kurulumuz sorunun kaynağı her kim veya kuruluş  olursa olsun, üyelerimizin hak ve menfaati için gerekli her türlü olağanüstü kararı alan, üye meslektaşlarımızın yasal kazanımlarının takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Bilgilerinize

Not : 2020 Yılı SGK Sözleşme Yenileme işlemleri için gerekli görüşmeler İl SGK Müdürlükleri ile yapılmakta olup, sonuçlandıktan sonra iş ve işlemler ayrıca Web sayfamızdan duyurulacaktır.

Ekleme Tarihi : 02.01.2020 Görüntülenme Sayısı : 230731

SOSYAL MEDYA

BÜLTENE ABONE OL

Basında Biz